ZABEZPIECZENIE TECHNICZNE

W zakresie systemów alarmowych są to nowoczesne przewodowe i bezprzewodowe centrale największego polskiego producenta, firmy SATEL, który wyposaża kompleksowo w swoje produkty. W naszych instalacjach swoje miejsce znajdują sygnalizatory ich produkcji, detektory ruchu, dymu, gazu, zalania wodą, wibracji, styki magnetyczne, a także estetyczne poliwęglanowe obudowy. Za pośrednictwem modułów firmy Satel również realizujemy powiadomienia o sytuacjach alarmowych zarówno poprzez sieć Internet na dedykowane oprogramowanie zainstalowane na urządzeniach mobilnych jak i poprzez  wysyłanie komunikatów SMS na zaprogramowane numery telefonów  komórkowych .Ponadto systemy te w większości sytuacji podłączamy do urządzeń monitorujących wiodących na rynku firm ochrony mienia. W oparciu wybrane linie central tego producenta ( Integra, Versa ), możemy również rozszerzać funkcjonalność systemu o zarządzanie automatyką domową.

Dla potrzeb szerszego zintegrowania systemów automatyki budynkowej w domach jednorodzinnych proponujemy urządzenia marki Fibaro.

Często są modułowym rozwinięciem ochrony systemami alarmowymi. Dzięki możliwościom, jakie oferują centrale SATELa, można skutecznie sterować dostępem do różnych stref w obiekcie poprzez wykorzystanie zarówno urządzeń zintegrowanych (np. szyfratorów z wbudowanymi czytnikami KD), jaki i urządzeń niezależnych. Co ważne – nie potrzeba kolejnej jednostki sterującej – z powodzeniem zastępuje je centrala alarmowa. 

Dla bardziej rozbudowanych obiektów z rozproszonymi lokalizacjami stosujemy rozwiązania firmy Green ACS.

W tej dziedzinie w ostatnich latach nastąpiła prawdziwa rewolucja. Stare systemy telewizji dozorowej o niskich rozdzielczościach zastąpiły ich cyfrowe odpowiedniki, które gwarantują absolutnie nową jakość w podglądzie wizyjnym. Współczesne kamery przemysłowe zapisują obraz w rozdzielczościach nawet przekraczających 12 megapixeli, a rejestratory gwarantują zarówno płynność obrazu, jak i miejsce na obszerne cyfrowe archiwa. Nowoczesny system monitoringu wizyjnego, dzięki szerokopasmowemu dostępowi do internetu, umożliwia stały nadzór nad swoim mieniem (dom, firma) praktycznie z każdego zakątka świata i to przy wykorzystaniu ekranu telefonu komórkowego.

Na prawdziwych gigantów, oferujących najnowocześniejszy monitoring wizyjny, wyrosły w ostatnich latach wielkie kompanie z Dalekiego Wschodu, które dominują na polskim rynku: DAHUA i HIKVISION. Inni nie pozostają daleko w tyle za nimi. Rywalizując między sobą, podnoszą stale poziom oferowanych produktów, dzięki czemu my możemy zaproponować odbiorcom finalnym rozwiązania na miarę XXI wieku. Takie natomiast możliwości, jakie daje nam rozwiązanie serwerowe CCTV  firmy Qognify, pozwalają podołać zadaniom ochrony w bardziej złożonych obiektach, gdzie wymagana jest również integracja międzysystemowa.

Dla wielu firm są obowiązkiem. Konieczność ich instalacji regulują krajowe przepisy bezpieczeństwa pożarowego. Każda przestrzeń narażona jest na zaprószenie ognia, zwłaszcza ta o charakterze przemysłowym. Z pomocą w detekcji i szybkim reagowaniu przychodzą kompletne, wyspecjalizowane systemy takich firm, jak ARITECH, SIEMENS, POLON-ALFA. Ich centrale gwarantują skuteczne wykrycie ognia i poinformowanie o zagrożeniu. W gamie urządzeń jest wszystko, co niezbędne: centrale, czujniki (dymu, temperatury,), ręczne ostrzegacze pożarowe (ROP), sygnalizatory, klapy oddymiające i wiele innych.

Zadaniem centrali jest zlokalizowanie źródła pożaru i przekazanie informacji o nim poprzez dźwiękowy system ostrzegawczy, (DSO) osobom przebywającym w zagrożonej strefie . Systemy DSO nadają komunikaty ewakuacyjne a moduły systemu SSP włączają instalacje oddymiające i wentylacyjne, zamykają strefy z ogniem, sterując automatyką drzwi i kurtyn. Wszystko odbywa się zgodnie z wcześniej opracowanymi i zaprogramowanymi scenariuszami pożarowymi.

Nie zwlekaj

czas ucieka

Informacja

zachowaj wszelkie informacje

Oszczędzaj

czas to pieniądz

Najważniejszy dla nas jest Klient

nie zwlekaj skontaktuj się już teraz