WINDYKACJA

Proces windykacji należności prowadzony jest we współpracy Kancelarii Legal Partners, Agencji detektywistycznej detektyw.pl oraz powołanej do życia przez Kancelarię spółki pod nazwą WIERZYCIEL. Pozwala to na połączenie konwencjonalnych czynności prawnych z działaniami detektywów zbierających materiał odnoszący się do osoby i majątku dłużnika oraz wykwalifikowanych windykatorów, co pozwala na uzyskanie najbardziej efektywnych wyników działań windykacyjnych. Nasze działania windykacyjne prowadzą do odzyskania należności w najkrótszym możliwym okresie. Stosujemy optymalne narzędzia i efektywne strategie dostosowane do kategorii wierzytelności. Do każdej zleconej sprawy podchodzimy w sposób indywidualny, dzięki czemu zapewniamy wszechstronną obsługę, dającą możliwość uzyskania najpełniejszej realizacji zlecenia. Stosujemy również rozwiązania niestandardowe, szczególnie przydatne przy unikaniu spłaty za pomocą tzw. kreatywnej księgowości. W każdym przypadku dokładnie analizujemy wierzytelność i oceniamy realne szansę jej odzyskania, każdorazowo informując o tym Klienta. Dzięki doborowi odpowiednich narzędzi, wdrażamy kompleksowy proces windykacyjny, optymalnie dostosowany do potrzeb Klienta, zachowując przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa i poufności w zakresie rejestrowania, przetwarzania, jak i wykorzystywania informacji.

Realizujemy czynności począwszy od wzywania dłużnika do zapłaty, poprzez prowadzeniem wszelkich działań zmierzających do skłonienia go do dobrowolnej spłaty długu oraz prowadzeniem negocjacji i mediacji co do sposobu i terminu spłaty zobowiązań, a skończywszy na procesach sądowych i będących ich następstwem działaniach zmierzających do wyegzekwowania należności.

Zajmujemy się obsługą wierzytelności na każdym etapie procesu windykacyjnego, zarówno przed rozpoczęciem drogi sądowej (polubownie), jak i z tytułem wykonawczym i po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Podejmujemy się również prowadzenia spraw, które były już obsługiwane przez inne podmioty zajmujące się odzyskiwaniem długów. Działamy na terenie całego Kraju i Europy. Wszystkie nasze działania są indywidualnie planowane, a każdy z naszych Klientów ma Opiekuna, który na bieżąco informuje go o przebiegu procesu windykacyjnego. Wszystkie podejmowane przez nas działania wykonywane są zgodnie z zasadą należytej staranności oraz przy zachowaniu najwyższych standardów prawnych oraz etycznych.

Prowadzimy obrót wierzytelnościami – zarówno ich kupno, jak również sprzedaż realizowaną na zlecenie Klienta. Działania w ramach tej fazy postępowania to nie tylko zamieszczenie ofert na wyspecjalizowanych stronach internetowych, ale także wyszukiwanie osób zainteresowanych nabyciem wierzytelności przeciwko określonemu dłużnikowi i kierowanie ofert nabycia wierzytelności do ściśle spersonalizowanego grona odbiorców. Składanie ofert nabycia wierzytelności odbywa się na zasadach wskazanych przez Klienta bądź też w sposób określony samodzielnie przez Spółkę. Zakup wierzytelności jest każdorazowo rozpatrywany indywidualnie i oferta nabycia przez Spółkę wierzytelności jest uzależniona od wyników przeprowadzonych czynności sprawdzających względem dłużnika.

Prowadzimy też obsługę powierzonych przez Klientów do windykacji pakietów wierzytelności. Odbywa się ona w pełnym zakresie, począwszy od postępowania przedsądowego, sądowego, a na windykacji komorniczej oraz prowadzonej przez wyspecjalizowanych windykatorów skończywszy.

Nie zwlekaj

czas ucieka

Informacja

zachowaj wszelkie informacje

Oszczędzaj

czas to pieniądz

Najważniejszy dla nas jest Klient

nie zwlekaj skontaktuj się już teraz